در حال بارگذاری ...
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در در اولین همایش علوم پایه و فناوری :

تلاش برای حرکت دانشگاه فرهنگیان به سمت دانشگاه ایده آفرین و مرجع علمی

دکتر طاهر روشندل اربطانی معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان، در اولین همایش علوم پایه و فناوری دانشگاه فرهنگیان با تبریک انتخاب سه دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشجوی نمونه کشوری، اظهار داشت:به خدمتم در این دانشگاه شریف افتخار میکنم و آن را بخشی از هویتم می دانم.وی افزود باید تلاش کنیم روز به روز اعتبار دانشگاه فرهنگیان بالا رود. دکتر روشندل دانشگاه فرهنگیان را دارای دو ویژگی مهم بر شمرد : یکی گستردگی در سطح کشور و دیگری وجود اساتید خبره در دانش و مباحث تعلیم و تربیت.
وی سپس به معرفی نسل های دانشگاه ها پرداخت و افزود: تا سال 1945 دانشگاه ها صرفا مدرک می دادند، از سال 1945تا 1960 وارد عرصه پژوهش و تولید مقالات شدند .بین سالهای 1960تا2000 هدف آموزش و پژوهش تلفیقی بود و اینکه دانشگاهها در خدمت جامعه باشند. از سال 2000 به بعد با نسل چهارم دانشگاه ها روبرو هستیم . نسلی که دغدغه اصلی آن به ارمغان آوردن رفاه برای جامعه و حل مسایل جامعه است.
دکتر روشندل اربطانی ادامه داد: دانشگاه های نسل چهارم دانشگاههای تعالی گرا هستند .از ارائه مدرک و کار آفرینی و پژوهش گذشته اند و برای تغییر جامعه و پیش بینی آینده تلاش می کنند.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: باید پژوهش های نیاز محور و مساله محور به سمت شکل دهی دانشجویان حرکت کند و دانشگاه فرهنگیان که متاسفانه در نسل دوم دانشگاه ها مانده است، باید به سمت دانشگاه تعالی گرا و ایده آفرین برود و مرجع علمی در حوزه تعلیم و تربیت شود و این امر مستلزم عزم همگانی است.


نظرات کاربران