در حال بارگذاری ...
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در مراسم جشن هیات دانشجویی مرکز بهشتی تهران مطرح کرد:

دانشگاه فرهنگیان بستر مناسب برای تحقق تمدن نوین اسلامی
عید مبعث، فرصتی برای بازبینی و بازخوانی مسیر زندگی

به گزارش روابط عمومی مرکز بهشتی تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید امین الله دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در مراسم جشن عید مبعث که به همت هیات مذهبی دانشجویی مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهران برگزار شد، ماه های رجب، شعبان و رمضان را بهار فطرت برشمرد و اظهار داشت: از برایند احادیث و روایات می توان این ماه ها را به ترتیب ماه های ذکر طوبی للذاکرین ، شوق و عشق نامید.

وی با بیان اینکه دعا و توسل ظرفیت بزرگی بوده و دعا، مغز و مرکز فرماندهی عبادت است، تصریح کرد: فرصت های معنوی و طلایی زندگی نسیم هایی است که اگر انسان دل و جان را در معرض آن قرار داد برکات و شعف، آرامش و میوه شیرین رضایت الهی و توفیقات بیشتری را کسب می کند.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر به درخواست های پیامبر اکرم(ص) از خداوند اشاره کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) در سال جدید سه درخواست از خداوند متعال نموده و  این دعاها برای همه ما درس هایی  ناظر به آسیب های اخلاقی و اجتماعی و تربیتی بشر و انسان هاست که نوع درخواست را نیز به ما آموزش داده اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: مصونیت از شیطان، توانمندی علیه نفس اماره و اشتغال به آنچه انسان را به خدا نزدیک می کند، سه درخواست پیامبر از رب العالمین است.

 

وی تصریح کرد: در ارتباط با خدا تکلیف خود را روشن کنیم، عبادت های ما اگر عبادت باشد باید در وجود ما تحول ایجاد کند. حضرت زهرا (س) می فرماید: هرکه خداوند را بی پیرایه، با اخلاص، بدون ریا عبادت کند، خداوند برترین مصلحتش را نثار و تقدیر او می کند.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر با بیان اینکه عید مبعث، فرصتی برای بازبینی و بازخوانی مسیر زندگی و نزدیک شدن به پیامبر اسلام است، افزود: جامعه بشری با آسیب های متعددی مواجه است و جوامع اسلامی نیز مستثنای از این آسیب ها نیست و با جنگ نرم دشمنان اسلام و انقلاب امروز جامعه ما نیز با آسیب هایی مواجه شده و بیش از هر زمان دیگر نیاز به سیره و درس های رسول خدا داریم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان به موضوع دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: این دانشگاه نیز از برخی آسیب ها رنج می برد که اگر برنامه ریزی صحیح و مناسبی صورت نگیرد، خسارات فراوانی برای عرصه تعلیم و تربیت اسلامی در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگر نظام اسلامی و انقلاب اسلامی جهت تحقق تمدن نوین اسلامی احتیاج به کادر سازی و تربیت جوانان مومن انقلابی، جوانان صالح مصلح دارد و دانشگاه فرهنگیان بستر مناسب و استراتژیکی برای تحقق این مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر بصیرت را موجب شناخت و تحلیل درست راه، مسیر اندیشه و زندگی،  حال و آینده، و نهایتاً حسن عاقبت دانست و افزود: امروز موقعیت انقلاب اسلامی ایران علیرغم تمام دشمنی ها، توطئه ها و فتنه انگیزی ها قابل مقایسه با هیچ مقطعی از تاریخ ایران نیست، زیرا از نظر سیاسی و دفاعی در کنار قدرت های بزرگ جهان مطرح است و در منطقه نیز نقش و موقعیت تعیین کننده ای دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: استکبار و صهیونیسم جهانی دنبال منافع اقتصادی خود هستند و توطئه های بیشتری برای سیطره بر منطقه دارند. قبل از انقلاب اسلامی، ایران در منطقه در طول منافع آمریکا، اسرائیل و انگلیس بود و منافع آنها را تامین می کرد ولی امروز به برکت امام راحل و ولایت فقیه و ملت شهید پرور و جوانان مومن و مستعد و نخبه در عرصه های مختلف، انقلاب اسلامی ایران با تاثیر گذاری و اقتدار در منطقه در عرض آمریکا و اسرائیل و انگلیس است .

انتهای پیام/


نظرات کاربران